5 wskazówek jak pozycjonować stronę w 2013r

5 wskazówek jak pozycjonować stronę w 2013r

Mamy grudzień czyli sezon na podsumowanie roku w branży czas zacząć.

W tym roku mieliśmy aż za dużo zmian algorytmu Google (Pingwin, Panda, domeny EMD-dokładnie dopasowane do szukanych fraz). Nie jest to z pewnością koniec nowości. Rok temu nikt nie słyszał o wnioskach o ponowne rozpatrzenie strony. Filtry i bany zdarzały się zdecydowanie rzadziej. Powszechnie uważało się, że linki nie mogą szkodzić.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy część wiedzy na temat pozycjonowania musiała trafić do kosza. Żadne działania marketingu internetowego nie dają gwarancji wzrostu pozycji w wyszukiwarkach, ale możemy podążać za trendami, które wyznacza Google.

W jaki sposób promować stronę internetową w obecnych warunkach?

Za blogiem seomoz dzielimy się radami na najbliższy rok.

1. Różnorodność tekstu anchor (linku)

Aktualizacja Pingwin wymiotła z wyników strony posiadające nienaturalne profile linków. Jednym z najważniejszych sygnałów był właśnie brak różnorodności anchorów. Nie można już budować linków tylko i wyłącznie na pozycjonowane frazy.

2. Różnorodność linków

Posiadanie linków pochodzących z jednego rodzaju stron może stanowić zagrożenie dla pozycjonowanej witryny. Samo katalogowanie już nie wystarcza żeby zdobyć najwyższe pozycje. Do dyspozycji mamy kilka metod, które trzeba wykorzystywać (budowanie społeczności, tworzenie interesujących treści, wpisy gościnne, jakościowe precle, udzielanie się na forach, komentowanie artykułów, pisanie blogów)

3. Różnorodność źródła odwiedzin

Sytuacja, gdzie Google odpowiada za większość ruchu na naszej stronie jest bardzo ryzykowna. Nie twierdzę, że przy aktualnym podziale rynku wyszukiwania jesteśmy w stanie wiele zmienić, ale wzrost udziału witryn odsyłających jest jak najbardziej możliwy. Długotrwałe budowanie pozycji w Internecie wymaga zmniejszenia wpływu Google na liczbę odwiedzin.

4. Różnorodność marketingu

Zrozumienie na czym polegają zalety promowanego produktu pomaga budować treści i marketing wokół oferty. Informacje o zaletach i wadach produktu otrzymane od klientów pozwalają lepiej dostosować promocję. Dlatego warto lepiej poznawać promowaną ofertę. Obowiązki pozycjonera nie kończą się na tworzeniu linków.

5. Różnorodność punktu widzenia

Nowy rok jest dobrą okazją na nabranie nowej perspektywy do aktualnie przeprowadzanych działań. Może warto wykonać testy użyteczności? Sprawdzić jakie metody działają u konkurencji? Zaktualizować strategię?

To na razie tyle. Niedługo pojawi się więcej podsumowań roku, które zamierzamy opisywać na blogu.

Link do autora zdjęcia wpisu

  • Pozycjonowanie wg. Mariusza Za

    Prawda. Warto zaktualizować źrodła i częściowo przerzucić się na społecznościówki.
    Efekty murowane. Przetestowane na wielu domenach. Dobra strategia to połowa sukcesu, druga to dobre chęci.