Jak napisać podanie o ponowne rozpatrzenie strony w Google?

Jak napisać podanie o ponowne rozpatrzenie strony w Google?

 

Temat wniosków o ponowne rozpatrzenie strony w wynikach Google jest ostatnio bardzo na czasie.

Tylko w styczniu i lutym tego roku Google wysłało niemal 25 tysięcy powiadomień o wykryciu nienaturalnego linkowania do strony. Całkowita ilość stron dotkniętych zmianami algorytmu nie jest znana. Nie wiemy też ile polskich stron zostało ukaranych. Można tylko oszacować, że kilka tysięcy stron w Polsce otrzymało powiadomienia o wykryciu nienaturalnego linkowania.

Jak napisać podanie o ponowne rozpatrzenie strony w Google?

W najnowszym filmiku, opublikowanym na kanale YouTube dla webmasterów, dowiadujemy się jak dobrze napisać prośbę o ponowne rozpatrzenie strony.

1. Określić co zostało zmienione w linkowaniu strony. Na przykład jeśli były kupowane linki napisać, że usunęliśmy wszystkie płatne linki, które się dało.

2. Pokazać w jaki sposób zapewnimy, że sytuacja się nie powtórzy. Jeśli współpracujemy z firmą pozycjonującą trzeba określić jaki kroki podjęliśmy żeby w przyszłości wskazówki dla webmasterów Google nie były łamane.

3. Możemy dodać link do arkusza Aplikacji Google, w którym przedstawimy listę stron, z którymi skontaktowaliśmy się w sprawie usunięcia złych linków.