Jak sprawdzić czy Google zbanowało stronę / nałożyło filtr ?

Jak sprawdzić czy Google zbanowało stronę / nałożyło filtr ?

Narzędzia dla webmasterów Google posiadają wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest informacja o ręcznych karach w stosunku do naszej strony. Informacje te znajdziemy w ‘Ruch związany z wyszukiwaniem’ -> ‘Działania ręczne’

W tym miejscu może pojawić się szczegółowa informacja o karach nałożonych na naszą stronę. Problem może dotyczyć części witryny bądź konkretnej podstrony. Zazwyczaj jednak będzie związany z całą stroną.

Po nałożeniu kary zostanie wysłane powiadomienie e-mailowe (tak jak dotychczas), ale teraz możemy dodatkowo sprawdzić to w narzędziach. Ma to szczególne znaczenie jeśli nie mamy dostępu do e-maila, z którego zostało założone konto narzędzi dla webmasterów.

W komunikacie o wprowadzeniu nowej funkcji  otrzymaliśmy informację, że 2% przeglądanych domen (przez Google? Czy w indeksie?) jest usuwanych ręcznie z powodu niespełnienia wskazówek  jakości Google. Daje nam to 3 miliony stron, które objęte są interwencjami Google (przyjmując, że w Internecie jest około 150 milionów domen).